flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Фрунзівським районним судом Одеської області було притягнуто до кримінальної відповідальності гр. Ц. за скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, а саме – нанесення легких тілесних ушкоджень.

12 квітня 2017, 17:37

Фрунзівським районним судом Одеської області було притягнуто до кримінальної відповідальності гр. Ц. за скоєння злочину, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, а саме – нанесення легких тілесних ушкоджень. Враховуючи обставини кримінального провадження, а саме: на обліку у лікаря-психіатра та лікаря-нарколога не перебуває, характеристика за  місци проживання позитивна, раніше не судимий, наявні обставини, що пом’якшують покарання, суд призначив гр.Ц. покарання у виді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Також, Фрунзівським районним судом Одеської області розглянуто  адміністративну справу за позовом гр.Т. до управління Пенсійного фонду України у Фрунзівському районі Одеської області про оскарження рішення, зобов’язання вчинити певні дії. Відповідно до матеріалів справ, за позовом гр. Т.  до управління Пенсійного фонду України у Фрунзівському районі Одеської області, гр..Т.   свої позовні вимоги обгрунтовує тим,  що  рішенням управління Пенсійного фонду  України у Фрунзівському районі Одеської області  від __ грудня 20__ року їй було відмовлено  у призначенні пенсії на пільгових умовах.  Дане рішення було  вмотивовано тим, що за наданими документами  не підтверджено  на якій посаді   працювала заявниця  та відсутні відомості  про виконання  нею встановленої норми  обслуговування корів.В зазначила, що в трудовій книжці  вказано лише, що вона була членом колгоспу ім.Леніна, де працювала дояркою   із 1 січня 19_ року по 12 жовтня 19_  року, а з 12  жовтня 19_ року по 03 березня 20__ рік  працювала  та була членом  КСП " Н" Фрунзівського району Одеської області , потім починаючи  з 13 квітня 20_ року по 30 червня 20__ року працювала дояркою у ТОВ "Н", з 01 липня 20_ року по 30 червня 20__ року працювала  дояркою у  СФГ "О.", вказані підприємства  знаходилися  на території Захарівського району Одеської області. Посадові  особи управління Пенсійного фонду  України у Фрунзівському районі Одеської області  формально підійшли до вирішення справи, так як в трудовій книжці та Книгах обліку праці і розрахунків відсутні графи норм обслуговування  корів, оскільки в той час  Кабінет Міністрів України не визначав  порядок  встановлення норм  обслуговування  КРС, виконання яких повинно  враховуватися  при призначенні  дояркам пенсії  за віком  на пільгових умовах.   На зазначеній роботі при  усіх  вихододнях  вона пропрацювала 31 рік, тому вважає, що має право  на пенсію  на пільгових умовах  та для захисту своїх прав змушена звернутися до суду.

 Згідно  ст..13 ч.1  п. «д»  Закону України «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах  мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи, жінки, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства після досягнення 50 років і при стажі зазначеної роботи не менше 20 років за умови виконання встановлених норм обслуговування.

       Відповідно до ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» основним документом, який підтверджує стаж роботи , є трудова книжка.  Відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, в установах та організаціях, затвердженої наказом Мінпраці, Мінюсту,  Мінсоцзахисту № 58 від 29 липня 1993 року основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка , а уточнюючі довідки про період та характер роботи, що дають право на пільгову пенсію, вимагаються у разі відсутності у трудовій книжці відомостей, що визначають право на пенсію на пільгових умовах. 

       Пунктом 1 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року за № 637, встановлено, що основним документом, що підтверджує стаж роботи, як передбачено і в ст. 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення», є трудова книжка. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.        

       У разі відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з інших причин, ніж ті, що зазначені в пункті 17 цього Порядку, трудовий стаж установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу заявника, що передбачено пунктом 18 зазначеного Порядку. До суду було викликано 2 свідків, які підтвердили трудовий стаж гр.Т.    В стажових та трудових книгах законодавством не передбачено зазначати  норми обслуговування корів доярками. Вини позивачки в відсутності таких записів немає і ця обставина  не є підставою для відмови позивачці в зарахуванні зазначених періодів роботи до її пільгового стажу.

       До суду також не було надано будь - яких письмових  доказів, які б  підтверджували запровадження ,  зміну або перегляд  таких норм в колгоспі ім.Л.,   КСП "Н.",  ТОВ "Н.Ш." з дотриманням вимог, встановлених ст.ст. 85-89 КЗпП України.     

       Отже, відсутня вина гр..Т. в тому, що  Кабінет Міністрів України не визначив порядок  встановлення  норм обслуговування , виконання яких  повинно  враховуватися  при призначенні  дояркам пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до  п."д" ч.1 ст. 13 ЗУ " Про пенсійне забезпечення",   а колгосп ім.Л.,  КСП "Н.",  ТОВ "Н.Ш." вказані норми  на загальних зборах не затверджували.

           Також, слід зауважити, що відсутність підтверджуючих документів  про встановлення норм  обслуговування тварин для доярок  та свинарок господарства   за вище вказані роки  - не може свідчити про їх невиконанн.

      Відповідно до  ст. 45 Закону України « Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія за віком  призначається з дня звернення за пенсією або  з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку. Судом встановлено, що перше звернення позивачки  до Управління Пенсійного фонду України в Фрунзівському  районі мале місце 22 ___ 2016 року, коли позивачка звернулась з заявою про призначення їй  пенсії за віком  на пільгових умовах. Відповідно до вищевикладеного та керуючись діючим законодавством України, суд задовольнив позовні вимоги гр..Т., скасував рішення Управління  Пенсійного фонду України  у Фрунзівському районі  Одеської області від 22 ____ 2016 року  про відмову в призначенні пенсії  за віком на пільгових умовах гр..Т та зобов’язав Великомихайлівське об'єднане управління Пенсійного фонду України  Одеської області  призначити пенсію  за віком на пільгових умовах гр..Т. з 25 ______ 2016 року таким чином захистивши права гр..Т. на належне пенсійне забезпечення.