flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

До Фрунзівського районного суду Одеської області надійшла позовна заява за позовом М. до Ш.В. та Ш.Н. про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном шляхом виселення з житлового будинку.

23 лютого 2017, 17:21

До Фрунзівського районного суду Одеської області надійшла позовна заява за позовом М. до Ш.В. та Ш.Н. про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном шляхом виселення з житлового будинку. Відповідно до матеріалів справи, відповідачі перешкоджають позивачу користуватися належним їй майно, не приймають участь у витратах на ремонт постійно ображають її. Відповідачка є донькою позивачки, а відповідач є чоловіком відповідачки. В матеріалах справи містяться показання свідків про те, що сварок між відповідачами та позивачкою не було чути, позивачка хвалилася своїм зятем, також є свідчення про те, що відповідачі провели каналізацію, зварили арку на подвір’ї, зробили ремонт у літній кухні. Дослідивши всі матеріали справи, суд ухвалив рішення, яким відмовив у задоволенні позовних вимог позивачки М., мотивуючи тим, що відповідно до п. 17 постанови Пленуму Верховного Суду України від 12 квітня 1985 року «Про деякі питання, що виникли в практиці застосування судами Житлового кодексу України» під час вирішення справ про виселення на підставі ст. 116 ЖК України осіб, які систематично порушують правила співжиття та роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі або будинку, слід керуватися тим, що під час тривалої антигромадської поведінки виселення винного може статися під час повторного порушення, якщо раніше вжиті заходи попередження або громадського впливу не дали позитивних результатів. Серед таких визначені заходи попередження, що застосовуються судами, прокуратурами, органами внутрішніх справ тощо.

Беручи до уваги офіційний характер заходів запобігання та громадського впливу, які мають передувати виселенню з підстав, передбачених ст. 116 ЖК УРСР, без надання іншого жилого приміщення, факт застосування таких заходів має підтверджуватися письмовими доказами. Відповідно до вищевикладеного, позивачу необхідно звертатись до суду з позовом про усунення перешкод у здійсненні права користування та розпорядження своїм майном шляхом виселення з житлового будинку у разі наявності доказів, або коли використані всі можливі способи для захисту своїх прав.