Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Чи потрібно подавати декларацію колишнім посадовцям?
Минулого року ви, питає сайт НАЗК, звільнилися з державної служби або іншої посади, яка передбачала обов’язок декларування? Тоді не забудьте, що у 2022 році вам потрібно подати ще одну декларацію.
Адже колишні посадовці мають подати декларацію “після звільнення” у період з 1 січня до 31 березня включно наступного року після того, як припинили займати посаду, яка передбачає обов’язок декларування.
Зверніть увагу, що у новій формі декларації для того, щоб подати декларацію після звільнення, у розділі «Вид декларації та звітний період» потрібно обрати вид декларації “щорічна”, а потім обрати позначку “я припинив(ла) виконувати функції держави або органу місцевого самоврядування (після звільнення)”.
Проте є кілька випадків, коли декларацію після звільнення подавати не потрібно:
якщо до 1 квітня 2022 року ви знову влаштовуєтесь на роботу, яка передбачає обов’язок декларування;
якщо ваша декларація при звільненні охопила період з 01.01.2021 по 31.12.2021 включно. У такому разі вам не потрібно подавати щорічну декларацію за 2021 рік, бо вказана декларація вже є річною;
якщо ваша посада більше не передбачає обов’язок декларування. Наприклад, згідно зі змінами, внесеними до закону, чи у зв’язку зі зміною статусу юридичної особи публічного права на юридичну особу приватного права. У цьому випадку ви втрачаєте статус суб’єкта декларування, і вимоги фінансового контролю більше не поширюються на вас, а отже, вам більше не потрібно подавати декларації будь-якого виду.
Нагадано, що кампанія декларування триває до 31 березня 2022 року.
У вас залишилися питання щодо подання декларації? Отримайте роз’яснення у зручному для себе форматі:
онлайн у Базі знань НАЗК: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/;
під час особистої зустрічі з антикорупційним уповноваженим в установі, де ви працюєте. Контакти уповноважених: https://antycorportal.nazk.gov.ua/map/#/;
за телефоном Контакт-центру НАЗК: +38(044) 200–06–94;
за електронною поштою info@nazk.gov.ua;
за пошуком у Telegram-каналі НАЗК: https://t.me/NAZK_gov_ua.
Важливо пам’ятати! Необхідно вказати у декларації належне вам та членам вашої сім’ї майно (на праві власності та користування), а також його вартість. Якщо така інформація не вказана, НАЗК може виявити це завдяки ІТ-інструментам, після чого може розпочати перевірку вашої декларації.
Про це повідомив Відділ комунікацій та інформаційної політики Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).